MESTERSÉGES MEGTERMÉKENYÍTÉS IVARSEJT DONÁCIÓS PROGRAMBAN 

A DONÁCIÓS PROGRAM (DIFV) olyan orvosi eljárásokat foglal magába, amelyek egyenes ágú rokontól kapott vagy anonim adományból származó ivarsejttel történik a megtermékenyítés.

A VERSYS CLINICS EREDMÉNYEI

ADOMÁNYOZOTT PETESEJTEKKEL VALÓ KEZELÉS

Némely nők nem eshetnek teherbe saját petesejtjükkel. A leggyakoribb okok közé az alábbiak sorolhatók:

  • Korai menopauza
  • Genetikai problémák
  • A petesejtek alkalmatlansága
  • Kemoterápiás- és sugárkezelés
  • Petefészek betegségek
  • Súlyos endometriózis, egyéb nőgyógyászati betegség

A PROGRAMBAN HASZNÁLT TECHNIKÁK

  • PETESEJT LESZÍVÁS

A hüvelyfalon keresztül egy vékony tű segítségével a tüszőkből megtörténik a petesejt leszívás. Ezt egy hormonális stimulálás előzi meg, amely sikeresebbé teszi a leszívást, az az a punkciót.

  • MEGTERMÉKENYÍTÉS (ICSI, PICSI)

Spermium injektálás a petesejtbe – ICSI

Ezen módszer alkalmazásánál a petébe közvetlenül kerülnek beinjektálásra a spermiumok.

Kiválasztott spermium injektálása a petesejtbe – PICSI

Az ICSI módosított változata a PICSI. Ez esetben a kiválasztott, szelektált, hyaluron gélhez kötött, érett, életképes spermiumot injektálunk a petébe. A gél nagyban segíti a pete és a spermium optimális kötésének kialakulását.

Az embriók minőségének megvizsgálása a beültetés előtt

Az embriók minőségét és a megtermékenyítés sikerességét szakképzett embriológusaink ellenőrzik. A folyamatos vizsgálásokkal kimutathatóak, hogy melyek a normálisan fejlődő és melyek a lassan vagy egyáltalán nem kedvezően fejlődő embriók. A beültetés napján az embriológus kiválasztja azt/azokat az embriókat, amelyekkel a megtermékenyítés valóban sikeres lehet. Nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy csak olyan embriót ültessünk be, amely életképes, ezzel elkerülve például egy vetélést.

  • MI AZ ASSZISZTÁLT HATCHING?

Az embrió a méhnyálkába való beágyazódás előtt, el kell hagynia a védőburkot, amely köré képződött. Általában az előre haladottabb korban lévő pácienseiknél egy a burok vastagabb, ezért

A fejlődő emberi embriót vékony védőburok vonja be. Méhnyálkahártyába való beágyazódása előtt az embriónak el kell hagynia ezt a védőburkot. A páciensek egy részénél – általában az idősebbek esetében – ez a védőburok vastagabb. Az asszisztált hatching segít kijuttatni az embriót a védőburokból, amellyel tudományos beszámolók szerint nagyban növelni lehet a teherbeesési rátát.

  • EMBRIÓTRANSZFER

Amennyiben a mesterséges úton megtermékenyített petesejtből néhány napos osztódást követően olyan embrió alakul ki, amely alkalmas a megtermékenyítésre, amely alkalmas lehet a beágyazódásra, akkor sor kerül az embrió visszahelyezésére az anyaméhbe. Az eljárás lényege, hogy a szakember hasi ultrahanggal meghatározza az embrió felhelyezésének optimális helyét, majd egy katéter segítségével felhelyezi az embriót az anyaméhbe. Az eljárás többnyire fájdalommentes, így nem igényel altatást.

 

PREIMPLANTÁCIÓS DIAGNOSZTIKA (PGD/ PGT)

A reprodukciós orvostudományban korábban használt preimplantációs genetikai diagnózis (PGD) és preimplantációs genetikai szűrés (PGS) kifejezéseket nemzetközi szakmai konszenzus alapján 2017-ben leváltotta a preimplantációs genetikai teszt (PGT) szakkifejezés.

A PGT gyűjtőfogalom magába foglalja az összes olyan DNS vizsgálatot, mely a petesejtek vagy embriók genetikai rendellenességeinek meghatározását vagy HLA tipizálását célozza:

  • PGT-A – PGT – aneuploidia szűrésére – (korábban PGS)
  • PGT-M – PGT – monogénes betegségek szűrésére – (korábban PGD)
  • PGT-SR – PGT – strukturális átrendeződések szűrésére
  • PGT-HLA – PGT – HLA (humán leukocita antigén) tipizálásra

 

A PGT-A segítségével bizonyítottan magasabb klinikai terhességi rátát érhetünk el az IVF kezelések során. A PGT-A alkalmazása magasabb implantációs rátát eredményez több kutatás átfogó metaanalízise szerint is. Továbbá a PGT-A alkalmazásával csökken a vetélések száma, rövidül a terhességhez vezető idő, illetve alacsonyabb számú embrió beültetése szükséges a sikeres terhesség kialakulásához, így csökkenthető az IVF eljárások során gyakori ikerterhességek aránya. Ennek megfelelően a Society for Assisted Reproductive Technology PGT-A alkalmazása esetén egyetlen embrió beültetését javasolja.

Egy kutatás szerint a PGT-A-val euploidként azonosított embriók beültetése fiatal és idősebb nőkben hasonló beágyazódási arányt eredményez, tehát segítségével kiküszöbölhető a magas anyai életkor negatív prognosztikus faktora.

Scroll to Top